Kolory ziemi we wnętrzach czyli mocny trend 2018 roku

Kolory ziemi we wnętrzach czyli mocny trend 2018 roku

Paleta kolorów ziemi jest nie tylko odpowiedzią dla osób, które chcą stworzyć wnętrze, które będzie ponadczasowe, ale także jednym z większych trendów 2018 roku. O trendach w projektowaniu wnętrz na ten rok pisałam tutaj (link) i, jak się okazuje, czymś co spaja wszystkie trendy, jest powrót do natury.

[expand title=”Czytaj dalej…” trigpos=”below” swaptitle=”Zwiń”]

astana-apartments.com

Kolory ziemi to schemat kolorów, który czerpie z palety brązów, ciepłych odcieni szarości i zieleni. Kolory te są zgaszone i pochodzą bezpośrednio z naturalnych kolorów występujących w ziemi, mchu, na drzewach i skałach. Wiele odcieni ma swoje pochodzenie w naturalnych pigmentach, takich jak umbra, ochra i sienna.

Pinterest

Wolniejszy styl życia, powrót do naturalnych korzeni, bardziej świadome życie – to wszystko odbija się w naszych wnętrzach – zielonych i ziemistych, beżowych, neutralnych odcieniach i cieplejszych barwach, takich jak terakota i sienna.

Pinterest

Po beżowych wnętrzach w połączeniu z meblami w kolorze wenge z lat 90., mieliśmy ich wszyscy serdecznie dość na dość długi czas. Młodym pokoleniom nie tylko kojarzą się z kiczem czy brakiem gustu ale także z nudą i brakiem własnego stylu. Jednak można zmienić zdanie co do takich wnętrz dzięki współczesnym stylizacjom i inspiracjom, które można dziś znaleźć w sieci i w magazynach.

Pinterest

Kolory ziemi będą najlepszą bazą do stworzenia wnętrza ponadczasowego. Naturalna paleta barw połączona z meblami w stylu klasycznym, antykami albo – wśród mebli czerpiących z funkcjonalizmu i modernizmu to pomysły na wnętrza, które nie stracą na aktualności za 10, 20 czy 30 lat.

blog.wanken.com
Wnętrze Farnsworth House – proj. Mies van der Rohe, 1946 r. – Czy to wnętrze wygląda jak zaprojektowane w latach 40. XX w.? Absolutnie nie! To zasługa nie tylko zastosowanej kolorystyki (kolory ziemi, jakby ktoś jeszcze nie wiedział), ale także naturalnych materiałów czy prostych, modernistycznych mebli.

Interior-Design

Jakie są inne zalety stosowania kolorów ziemi we wnętrzach? Tak jak w naturze tak tutaj kolory te świetnie ze sobą współgrają. Można je dowolnie ze sobą łączyć (oczywiście niekoniecznie wszystkie naraz) a wnętrze wciąż będzie harmonijne i stylowe. Ponadto, wiele ludzi dobrze się czuje wśród neutralnych, ciepłych barw – będą więc idealne do wnętrz kawiarni czy restauracji. Ich zgaszone tony koją i sprawiają, że człowiek czuje się wśród nich bezpiecznie – będą więc idealnym wyborem do pomieszczeń służących do odpoczynku czy dla osób, które ponad wszystko cenią sobie spokój w domu. Kolejną ich zaletą jest to, że świetnie komponują się z innymi „modnymi” elementami wnętrz, które raczej szybko z mody nie wyjdą, czyli wszelkimi naturalnymi meblami czy dodatkami – typu drewno, korek, kamień, skóra czy naturalne tkaniny.

m-arch.livejournal.com

Poniżej piękne przykłady wnętrz z zastosowaniem kolorów ziemi. Są w różnych stylach ale łączy je jedno – są spójne i wysmakowane.

Pinterest
Kolory ziemi to nie tylko zgaszone, chłodne odcienie ale także czerwienie, pomarańcze czy terakota, które przecież również często występują w naturze – chociażby w kolorach gleb, skał. Tworzą one natychmiastowe ciepło i nie potrzebują żadnych akcentów – całkowicie radzą sobie same.

Za pomocą bloków kolorów ziemi można stworzyć niebanalne a zarazem harmonijne wnętrze.

Pinterest
Głębokie, bogate czerwienie i mięsiste pomarańcze tworzą nowoczesną, elegancką atmosferę.

westelm.com
Wszystkie kolory ziemi dobrze się czują w połączeniu ze złotem.

Ikea
Neutralne akcenty pięknie „wydobędą” kolory ziemi i skupią na nich uwagę. Wnętrze będzie zaś bardziej spójne i wyrafinowane.

Pinterest

Homedit
Brąz to kolor mocny i zdecydowany, użyty na innych elementach wnętrza niż podłogi czy meble, wymaga zdecydowania również u przyszłego użytkownika. Warto zwracać uwagę na jego odcień – wbrew pozorom niekoniecznie będzie on ciepły.

nickypercival.co

Wall-and-Shelves-Home-Design
Kolory ziemi we wnętrzach wcale nie muszą być nudne! Trzeba jedynie poszukać nieco mniej oczywistych połączeń.

News.com

weheartit.com
Wnętrze w rożnych odcieniach koloru taupe będzie ciekawym i nieoczywistym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć neutralne wnętrze, ale niekoniecznie beżowe czy szare.

withlovem.com

pin-insta-decor.com

A czy Wy lubicie kolory ziemi we wnętrzach? Stosujecie je u siebie czy wolicie oglądać je u kogoś innego? A może zupełnie do Was nie przemawiają? Niedługo będzie osobny wpis o jednym, konkretnym naturalnym kolorze, który wpadł mi szczególnie w oko. Zgadniecie, który to?

Przeczytajcie również inne wpisy o kolorach we wnętrzach:
Kolor roku 2018 i jak wprowadzić go do wnętrz
Inspiracja tygodnia – granat i ciemna zieleń we wnętrzach
Kolor roku 2017 i jak wprowadzić go do wnętrz
Kolory van Gogha we wnętrzach

[/expand]

17 wypowiedzi na temat “Kolory ziemi we wnętrzach czyli mocny trend 2018 roku

  1. Z kolorów Ziemi najładniejsze są zielenie i kolor jasnego drewna. Te kolory goszczą w moim domu i są jego nieodzowna częśćią. Ogród doniczkowy i plany na posadzenie kilku miniaturowych ozdobnych drzewek zachęca mnie jeszcze bardziej do wysiłku dnia codziennego głównie pracy, która pozwoli mnie cieszyć się tym co mam, tym co mogę mieć i tym co kocham i lubię.

    1. Ooo, to musi być pięknie u Ciebie! Ja również odprężam się przy pielęgnowaniu moich roślinek 🙂

  2. Mnie z zaprezentowanej palety najbardziej spodobał się kolor Earth. Jest ciemnym kolorem, ale nadającym się do niejednego wnętrza.
    Wpis ciekawy i z pomysłem.

  3. Świetne inspiracje! Kolory ziemi to zdecydowanie moje ulubione kolory we wnętrzach. Uniwersalne, bo przez zmianę dodatków możemy stworzyć coś innego na starej bazie. Ja uwielbiam te kolory w połączeniu z ciemną soczystą zielenią.

  4. Te jaśniejsze kolory ziemi, to zdecydowanie moje klimaty! A jednak coraz częściej w mojej głowie gości kolor butelkowej zieleni. Myślę właśnie nad małym przemalowaniem, ale nie wiem czy się odważę 🙂

    1. Tak, butelkowa zieleń wciąż na topie! Odważ się, pewnie, zawsze można znów przemalować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.