Przeglądnięte przez
Kategoria: Podróże okiem architekta

Pomysł na jednodniowy wypad – Lanckorona i okolice

Pomysł na jednodniowy wypad – Lanckorona i okolice

Cześć! Dzisiaj chciałabym na świeżo podzielić się z Wami moim pomysłem na jednodniowy wypad do Lanckorony i okolic. Wciąż mamy piękną pogodę, tak więc zachęcam, aby pomysł jak najszybciej wykorzystać 😉 Lanckorona to malownicza miejscowość położona na południu Polski, w województwie małopolskim. Z Krakowa to jakieś 50 minut drogi samochodem (ok. 30km). Jest to miejsce o bogatej historii, niezwykłym klimacie i uroczym krajobrazie. Byłam tam dwa razy z rodziną – w tym i zeszłym roku. Pierwszy raz widziałam Lanckoronę podczas studiów, kiedy pojechaliśmy obejrzeć szkołę, do której mieliśmy zaprojektować rozbudowę biorąc pod uwagę kontekst i lokalną architekturę. Wtedy właśnie zwróciłam na nią uwagę i postanowiłam wrócić po latach zwiedzić ją dokładniej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Pomysł na jednodniową wycieczkę – zamek i zapora w Dobczycach

Pomysł na jednodniową wycieczkę – zamek i zapora w Dobczycach

Dzień dobry w ten piękny, czerwcowy dzień! Jako, że zaczęła się lato, a więc moja ochota na remontowe zmiany maleje odwrotnie proporcjonalnie do ochoty na spędzanie czasu na wolnym powietrzu, w dzisiejszym wpisie pozostajemy nadal w temacie krótkich wycieczek za miasto. eśli szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie wolnego dnia z rodziną, polecam wam wycieczkę do Dobczyc. To niewielkie miasteczko położone zaledwie 30 km od Krakowa, które kryje wiele atrakcji. Zobaczycie tu malownicze jezioro, imponującą zaporę i piękny zamek królewski. A wszystko to w otoczeniu zielonych wzgórz Pogórza Wielickiego.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Pomysł na jednodniową wycieczkę – Dolina Będkowska

Pomysł na jednodniową wycieczkę – Dolina Będkowska

Witajcie na moim blogu po dłuższej przerwie. Skończyłam dziś pracę trochę wcześniej i nabrałam ochoty, aby coś napisać. Dziś jednak nie będzie o wnętrzach, bo tego tematu mam po remoncie obecnie trochę dosyć, a o kolejnym pomyśle na jednodniową wycieczkę, np. z Krakowa. Myślę, że zdecydowanie przyjemniejszy temat na czerwcowy wpis. Zapraszam!

Czytaj dalej Czytaj dalej