Przeglądnięte przez
Miesiąc: styczeń 2020

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?

Choć w dzisiejszych czasach pracę, a także miejsce zamieszkania zmieniamy częściej niż kiedyś – a co za tym idzie również mieszkanie, to jednak zakup mieszkania jest poważną decyzją i powinniśmy ją podjąć w oparciu o dokładną analizę. Nieudana inwestygacja może nas wpędzić w przymus mieszkania w tym miejscu przez długie lata i spłacanie drogiego kredytu. Przed zakupem warto przemyśleć najważniejsze aspekty, tak, aby decyzje podjąć świadomie. Nasza sytuacja może się zmienić – możemy stracić dobrą pracę, może nastąpić kryzys i okaże się, że mieszkanie przejściowe może być naszym mieszkaniem docelowym, warto więc również to przemyśleć – czy np. ma sens kupowanie mieszkania 40-metrowego dla rodziny z dzieckiem i drugim w drodze? Być może lepiej w takiej sytuacji zaczekać. Oczywiście może być tak, że nie będziemy mieć wyjścia. Warto jednak mimo wszystko postępować z pełną świadomością.

W związku z tym chciałabym rozpocząć serię poradnikową o kupnie i wykończeniu mieszkania i podjąć takie tematy jak: na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?, na co zwracać uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera?, ile kosztuje wykończenie mieszkania?, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać wykańczając mieszkanie? Dzisiejszy wpis jest pierwszym z tej serii. Przedstawię w nim najważniejsze aspekty, na które należy zwracać uwagę kupując mieszkanie – czy to nowe, czy z rynku wtórnego. Zapraszam.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Colour blocking we wnętrzach

Colour blocking we wnętrzach

Dzień dobry. Jak rozpoczęliście rok 2020? Macie jakieś postanowienia noworoczne? Albo takie dotyczące Waszych wnętrz? Dajcie znać w komentarzach. Ja planuję odświeżyć kolory w dwóch pokojach i rozmyślam nad kolorami. Czeka mnie również odnowienie lub wymiana drzwi wewnętrznych. Ale nie o tym dzisiaj.

Nowoczesna kompozycja z modnych kół i łuków

Dzisiaj chciałabym szerzej opisać jeden z głównych według mnie trendów we wnętrzach na 2020 rok, o którym już wspominałam we wpisie o trendach. Colour blocking, czyli zblokowanie kolorów to nie jest żadna nowość w świecie wnętrz, ale przez jakiś czas był w nich mniej widoczny. Modne były wnętrza proste, wręcz minimalistyczne, w neutralnych odcieniach i nie było w nich miejsca na takie szaleństwa. Obecnie, kiedy monochromatyczne, puste wnętrza trochę już się przejadły, widać powrót tego trendu i wydaje mi się, obserwując nowopowstające projekty, że będzie on tylko narastał.

Czytaj dalej Czytaj dalej

Trendy we wnętrzach 2020

Trendy we wnętrzach 2020

Jeśli jest jakiś idealny moment na zmiany w domu, to możemy przyjąć, że będzie nim początek 2020 roku – o pięknej, „okrągłej” liczbie i będącego ostatnim rokiem dekady. Kiedy jak nie teraz odświeżyć kolor, zmienić fronty w kuchni czy chociażby zrobić metamorfozę ściennej galerii? Jeśli planujecie odnowić swoje wnętrza, zapraszam Was do zapoznania się z największymi trendami na 2020 rok, ale tak dobranymi, by nie znudziły Wam się przez kolejną dekadę 😉

Czytaj dalej Czytaj dalej