Przeglądnięte przez
Kategoria: Trendy we wnętrzach

Brąz we wnętrzach

Brąz we wnętrzach

Przez ostatnie lata brąz nie był zbyt lubianym kolorem we wnętrzach. Dość słusznie kojarzył się on ze zdecydowanie nadużywanym kolorem wenge na meblach w wykończeniu drewnopodobnym oraz stylistyka lat 90., często trącącą kiczem. Brąz został wyparty z wnętrz na korzyść szarości (ściany, tkaniny) i jasnego drewna (meble, podłogi). Brąz (wraz z beżem) zaczął znikać również z łazienek, do których kiedyś trudno było kupić kafelki w innych kolorach a nawet elewacji domów – znów na korzyść szarości. Czy też to pamiętacie?

A jak to wygląda teraz? O moich spostrzeżeniach na temat brązu we współczesnych wnętrzach przeczytacie w dzisiejszym wpisie. Zapraszam!

Czytaj dalej Czytaj dalej

Kolor na suficie – do jakich wnętrz?

Kolor na suficie – do jakich wnętrz?

Sufit często nazywany jest piątą ścianą. Możemy więc w ten sposób go właśnie potraktować. Jak ścianę, która wcale nie musi być biała. Sufit to duża powierzchnia w pomieszczeniu, jednak jego kolor często nie wydaje się istotnym wyborem przy projektowaniu. I to może być błąd, bo wybór koloru na sufit (innego niż biały) całkowicie odmieni pomieszczenie. Może pomóc ukryć jego mankamenty, a wydobyć walory. Może stać się ozdobą całego pomieszczenia. W jaki sposób? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Zapraszam!

Czytaj dalej Czytaj dalej